Wyszukiwarka produktów Rozwiń

Szukaj po nazwie:

Przedział cenowy:

Opakowanie (gramy/mililitry):

Typ zastosowania:

Linia produktów:

Smar do kopyt (ESS Blacksmith Best) Produkt dostępny

tak

Nr katalogowy: ESS-014

Opakowanie: 1 KG

Linia: Linia pielęgnacyjna

Typ użycia: zewnętrzny

Cena netto: 111.11 zł

Kategoria:
Pielęgnacja i leczenie ran

ESS Blacksmith Best jest smarem do kopyt, który został opracowany przez naszego kowala. Zawiera tłuszcze zwierzęce, biotynę oraz olej laurowy z wawrzynu szlachetnego.

Biotyna wnika w kopyto i działa bezpośrednio na tkankę rogową. Jakość, jak również elastyczność puszki (tkanki) rogowej kopyta, poprawia się.

Regularne stosowanie zapobiega łamliwości puszki (tkanki) rogowej, minimalizuje powstawanie małych rys i pęknięć. Olej laurowy z wawrzynu szlachetnego ma lekkie działanie antybakteryjne i zapobiega szybkiemu namnażaniu się drobnoustrojów. Dzięki temu doskonale nadaje się do stosowania w przypadku koni z naroślą rakowatą kopyta, ew. w profilaktyce narośli rakowatej kopyta (niem.: Strahlfäule). W przeciwieństwie do wielu innych smarów do kopyt stosujemy w Blacksmith Best tłuszcze zwierzęce, które mają większe zalety niż tłuszcze roślinne.

Stosowanie: nakładać ESS Blacksmith Best systematycznie kilka razy w tygodniu,przy pomocy pędzla na brzeg korony i kopyta.

ESS Blasksmith Best pozwala utrzymać puszkę rogową , kopytowa w doskonałej kondycji. Wnika całkowicie w tkankę rogową i działa odbudowująco na tkankę, zwiększa elastyczność kopyta. Nadaje się do regularnej pielęgnacji kopyt oraz do intensywnej pielęgnacji w przypadku  kopyt kruchych, pękających, obłupujących się.

Zdjęcia produktu