Wyszukiwarka produktów Rozwiń

Szukaj po nazwie:

Przedział cenowy:

Opakowanie (gramy/mililitry):

Typ zastosowania:

Linia produktów:

Preparat wspomagający leczenie infekcji skórnych (ESS Eczema Liquid) Produkt dostępny

tak

Nr katalogowy: ESS-210

Opakowanie: 1 L

Linia: Linia w płynie

Typ użycia: zewnętrzny

Cena netto: 212.96 zł

Kategoria:
Skóra i tkanka rogowa

ESS Eczema Liquid wspomaga tworzenie się nowych komórek skóry.

Skład: olej lniany tłoczony na zimno, olej osetowy, olej z łososia, olej z kiełków pszenicy, olej z awokado, olej z żywicy olibanowej z naturalną zawartością kwasu bosweliowgo, olej z orzechów włoskich

Składniki analityczne i ich zawartość: tłuszcz surowy 98,00%

Zawartość: 1 litr 

Zalecany dla: koni z chronicznymi  i ostrymi podrażnieniami skóry

Zalecenia dot. karmienia: Konie duże 50 ml na 10 dni na zwierzę / dziennie, dawka zachowawcza 25 ml na zwierzę / dziennie.Preparat nie zawiera dopingu.

Informacje ogólne

Konie cierpiące na podrażenienia skóry odczuwają dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Szczególnie należy tutaj wspomnieć o koniach z egzemą letnią. Preparat zalecany jest u koni: z ostrymi grudami na skórze, z infekcjami grzybicznymi, alergenami dotykowymi, ciężkimi infekcjami na skórze, mikrolezjami, podrażniona , opuchnięta skóra, zgrubienia na skórze, ciągłe swędzenie.

W przypadku niektórych z tych dolegliwości wystarczy właściwa dieta w połączeniu z higieną i pielęgnacją konia .Kosekwentne nacieranie oraz mycie podrażnionej skóry (Egzema Lotion, Egzema Szampon).W przypadku egzemy letniej u koni z grudami na skórze, zmianami na skórze, spowodowanymi powtarząjącą się pokrzywką, alergią, leczenie jest długotrwałe. Takie terapie powinny przebiegać możliwie w jak najbardziej naturalny sposób, bez skutków ubocznych. Wymagania te spełniają oleje, bogate w kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 oraz inne antyalergiczne składniki naturalne. Ich substytucji towarzyszy również leczenie weterynaryjne.

Właściwości

Zdjęcia produktu