Wyszukiwarka produktów Rozwiń

Szukaj po nazwie:

Przedział cenowy:

Opakowanie (gramy/mililitry):

Typ zastosowania:

Linia produktów:

Olej wspomagający mineralizację kości (ESS Joint Oil) Produkt dostępny

tak

Nr katalogowy: ESS-211

Opakowanie: 1 L

Linia: Linia w płynie

Typ użycia: zewnętrzny

Cena netto: 314.81 zł

Kategoria:
Aparat ruchu

ESS Joint Oil wspomaga mineralizację kości.

Skład: olej lniany tłoczony na zimno, olej osetowy, olej z łososia, olej z kiełków pszenicy, olej z awokado, olej z żywicy olibanowej z naturalną zawartością kwasu bosweliowgo , olej z orzechów włoskich

Składniki analityczne i ich zawartość: tłuszcz surowy 98,00%

Zawartość: 1 litr 

Zalecany dla: koni młode, dorosłe

Zalecenia dot. karmienia: Na konia ( 600kg) 25-30 ml na zwierzę / dziennie, przy dziennej dawce 25 ml zapas na 40 dni

Informacje ogólne

Stawy koni narażone są już od urodzenia na stałe obciążenia  i  przeciążenia . Krótkotrwałe przeciążenia np. traumatyczne jak podeptanie lub potknięcie oraz przeciążenia chroniczne np. artrozy, mogą prowadzić do uszkodzenia chrząstek.W ramach OCD (chroba kostno-chrząstkowa) może również dojść do uszkodzeń chrząstki i do tworzenia się tzw. chipu. Chipy mogą również wtórnie prowadzić do uszkodzeń chrząstki. Przy uszkodzonej powierzchni chrząstki składniki chrząstki docierają stale przez płyn w stawach do torebki stawowej . Komórki torebki stawowej rozpoznają w ten sposób uszkodzenie stawu. Tworzą one enzymy, które mają usunąć uszkodzoną chrząstkę , aby mogły utworzyć się nowe. W przypadku małych defektów funkcjonuje to bardzo dobrze, jednak przy większych defektach nie. Przez działanie enzymów składniki chrząstki ponownie trafiają do płynu w stawie, i w ten sposób ponownie do torebki stawowej. Torebka reaguje ponownie przez tworzenie się enzymów. W taki sposób powstaje trwałe  zapalenie stawów, które samo się utrzymuje. Jest to zatem pewien rodzaj koła zapalnego. Ponadto w obszarze uszkodzeń chrząstki tworzą się w stosunku do wolnych kolagenów w chrząstce antyciała w torebce  stawowej. Jest to reakcja autoimmunologiczna, która także dalej uszkadza chrząstkę.

Poprzez celową substytucję pokarmową można zopobiec uszkodzeniu chrząstek. Jeśli już jednak doszło do uszkodzenia, to początkowe reakcje zapalne mogą zostać zahamowane. W dalszym postępowaniu wspomagana jest regeneracja. W taki sposób leczenie uszkodzeń chrząstki jest możliwe, w cięższych przypadkach wspierane jest ono także leczeniem weterynaryjnym.

Reakcje autoimmunologiczne są skutecznie tłumione. 

Właściwości składników Joint Oil

Zdjęcia produktu