Wyszukiwarka produktów Rozwiń

Szukaj po nazwie:

Przedział cenowy:

Opakowanie (gramy/mililitry):

Typ zastosowania:

Linia produktów:

ESS Relax Acute Produkt dostępny

tak

Nr katalogowy: ESS-303

Opakowanie: 110 G

Linia: Booster Line

Typ użycia: zewnętrzny

Cena netto: 74.07 zł

Kategoria:
Układ nerwowy i immunologiczny

Dodatek uzupełniający do paszy dla koni, wspomaga układ nerwowy w sytuacjach stresowych. Dzięki dużej zawartości magnezu aktywuje wiele enzymów w tkankach nerwowych i mieśniowych.

Polecany dla koni w każdym wieku, przed sytuacjami powodującymi stress (np. zawody, transport, zmiana stajni, sezon pastwiskowy itd.) Szczególnie nadaje się dla koni sportowych biorących udział w zawodach. Ma działanie uspokajające.

Dawkowanie: Konie o wadze 600kg zaleca się aplikację w dawce 1 aplikatora 3-4 godziny przed zawodami.

Skład: syrop glukozowy (dekstroza), cytrynian magnezu

Analityczne składniki i zawartości: wilgotność 24%, oleje i tłuszcze surowe 0,2%, białko surowe 16%, popiół surowy 0,50%, sód 0%

Dodatki spożywcze: dodatki roślinne:suchy ekstrakt z szyszek chmielu Co233 (Humulus Lupulus) 70.000; ekstrakt z melisy (Melisa officinalis) CoE280 45.000 ZagęszczaczE420 syrop sorbitolowy 150.000

Informacje ogólne:

Suplementacja magnezem wspomaga regulację układu nerwowego. Obniża poziom nerwowości, stresu i umożliwia szybsze przezwyciężanie sytuacji stresowych. Magnez jest ważnym składnikiem układu kostno – szkieletowego, aktywuje ok. 300 enzymów (np. kinazy), bierze udział w gospodarce energetycznej w transferze fosforanów (z ATP do ADP), wspomaga syntezę DNS i RNS, jest istotnym składnikiem przekazywania impulsów (acetylcholinesteraza) i wspomaga rozluźnianie mięśni. Wchłanianie magnezu odbywa się poprzez aktywny transport i spada w dojrzałym wieku do 50% w porównaniu z młodymi zwierzętami. Podczas sezonu pastwiskowego trawa działa niekorzystnie na wchłanianie i może prowadzić do niedoborów.

Zdjęcia produktu