Wyszukiwarka produktów Rozwiń

Szukaj po nazwie:

Przedział cenowy:

Opakowanie (gramy/mililitry):

Typ zastosowania:

Linia produktów:

Egzema Szampon (ESS Eczema Shampoo) Produkt dostępny

tak

Nr katalogowy: ESS-004

Opakowanie: 500 ML

Linia: Linia pielęgnacyjna

Typ użycia: zewnętrzny

Cena netto: 74.07 zł

Kategoria:
Skóra i tkanka rogowa

Szampon dla koni z problemami skórnymi

Skład: woda, sulfat MIPA- laureth i cocoamidopropyl betain, sojamid DEA, dimethicon, alkohol benzylowy, metylchloroizotiazolinon, metylisothiazolinon, chomomilla recutita, lavendula angustifolia ekstrakt, kwas cytrynianu, CI 42051

Zalecenia dot. stosowania: natrzeć a następnie zmyć pod bieżącą wodą

Zawartość: 500 ml

Zalecane dla: koni z wrażliwymi partiami skóry 

Informacje ogólne

Konie ze schorzeniami uwarunkowanymi autoimmunologicznie (tutaj szczególnie świerzb letni lub egzema letnia) cierpią również na schorzenia skóry uwarunkowane alergicznie (alergie pokarmowe i kontaktowe). Ogólne samopoczucie zostaje zredukowane, co może prowadzić do osłabienia sprawności. Lokalnie dochodzi do nieznośnego swędzenia , konie szorują podrażnione powierzchnie skóry, skutkiem czego są zgrubienia oraz skaleczenia skóry, które prowadzą do infekcji.

Takie zmiany na skórze muszą być oczyszczane za pomocą łagodnych antyseptycznych emulsji do mycia  z lekkim działaniem przeciw opuchnięciom, a następnie pokrywane emulsjami do skóry o działaniu hamującym infekcje, podrażnienia i swędzenie. To wszystko mogą zapewnić na dłuższy czas terapii w naturalny sposób kwasy tłuszczowe nienasycone ( omega 3/6) jak również wyciągi z roślin leczniczych bez żadnych skutków ubocznych. W cięższych przypadkach chorobowych należy zawsze skorzystać z porady lekarza wterynarii. 

Właściwości

Zdjęcia produktu