Wyszukiwarka produktów Rozwiń

Szukaj po nazwie:

Przedział cenowy:

Opakowanie (gramy/mililitry):

Typ zastosowania:

Linia produktów:

Egzema loton (ESS Eczema Lotion) Produkt dostępny

tak

Nr katalogowy: ESS-003

Opakowanie: 250 ML

Linia: Linia pielęgnacyjna

Typ użycia: zewnętrzny

Cena netto: 120.37 zł

Kategoria:
Skóra i tkanka rogowa

ESS Eczema Lotion wspomaga leczenie powierzchni skóry

Skład: woda, elaeis guineensis, jumipersus mexicana, olus, lavandula angustifolia , thujuorientalis,eugenia caryophyllus, cymbopogon winternarius, boswellia carteri , metionina, carobmer, sodium hydoxid

Wskazówki dot. karmienia: do zewnętrznego stosowania  

Zawartość: 250 ml

Zalecany dla: koni z podrażnieniami skóry ,środek antyseptyczny, zmniejszający przekrwienie, podrażnienie ,świąd skóry

Informacje ogólne

Konie ze schorzeniami uwarunkowanymi autoimmunologicznie ( szczególnie świerzb letni lub egzema letnia ) cierpią również na schorzenia skóry uwarunkowane alergicznie ( alergie pokarmowe i kontaktowe ).Ogólne samopoczucie konia zostaje zredukowane, co może prowadzić do osłabienia, obniżenia sprawności. Lokalnie dochodzi do nieznośnego swędzenia, konie szorują podrażnione powierzchnie ciała, skutkiem tego są zgrubienia na skórze oraz skaleczenia skóry, które prowadzą do infekcji.

Takie zmiany na skórze muszą być oczyszczane za pomocą łagodnych antyseptycznych emulsji do mycia  z lekkim działaniem przeciw opuchnięciom, a następnie pokrywane emulsjami do skóry o działaniu hamującym infekcje, podrażnienia i swędzenie. To wszystko mogą  zapewnić na dłuższy czas terapii w naturalny sposób kwasy tłuszczowe nienasycone ( omega 3/6) jak również wyciągi z roślin leczniczych bez żadnych skutków ubocznych. W cięższych przypadkach chorobowych należy zawsze skorzystać z porady lekarza wterynarii. 

Właściwości

Zdjęcia produktu